KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8192336
*
nr 819 2336
Blandteknik
2 st, Porträtt, , omkring 1900, motivets mått: 53 x 42
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2013
kl 19:39:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 14:20:11
1
700 kr
8/4 12:39:10
2
200 kr
8/4 18:37:40
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
*
Blandteknik
nr 819 2336
Blandteknik
2 st, Porträtt, , omkring 1900, motivets mått: 53 x 42
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 14:20:11 | 1 | 700 kr |
8/4 12:39:10 | 2 | 200 kr |
8/4 18:37:40 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik porträtt porträttmåleri vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30 -
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32